Публікації

Застосування заліза під час вагітності

Ти вагітна? Чи тільки стала мамою - читай важливу інформацію про залізо та став ❤️

Залізо в організмі як дорослої людини, так і дитини має дуже важливе значення. Його дефіцит сприяє виникненню тяжких наслідків, що особливо важливо для новонароджених.👩🏼‍⚕️

Діти народжуються вже з певним запасом заліза, який вони накопичують в утробі мами. Ці запаси мають забезпечити малюка необхідними дозами заліза для повноцінного функціонування після народження до початку прикорму.

Понад 2/3 запасів заліза накопичується під час 3 триместру після 32 тижня.

Саме тому, стан матері на останніх тижнях вагітності максимально важливий для дитини. Вагітні мають контролювати рівень гемоглобіну в крові, адже його показник впливає не тільки на самопочуття мами, формування плода, а й на здоров'я дитини після народження.

Звісно, доношені малюки мають більший запас заліза в порівняні з недоношеними, адже провели в маминому животику більше часу в найважливіший період останніх місяців. І, якщо гемоглобін мами був високий і почувалась вона добре, більш вірогідно, що заліза вистачить до початку прикорму (6 місяців).

Інша справа, коли малюк народився раніше. 👶🏻Крім того, що він недобув‘ такий важливий час в утробі мами, ріст недоношених діток після народження більш інтенсивніший, і той невеликий запас заліза, що був накоплений, швидко витрачається. Такі діти особливо потребують додаткового прийому препаратів заліза.
Залізодефіцитна анемія у дітей та дорослих